Panele – prosty i szybki sposób na odnowienie ścian

 • Zmiana elewacji budynku wcale nie musi oznaczać konieczności przeprowadzania wielkich prac. Na stary i nierówny tynk można nałożyć nowoczesne panele imitujące drewno, które doskonale sprawdzają się przy różnych warunkach pogodowych, a jednocześnie zdobią całą nieruchomość i dodają jej uroku.

  Panele drewnopodobne – idealne na elewację zewnętrzną

  Drewniane domy są klasyczne i piękne. Wile osób wręcz marzy o takim klimatycznym domu wykonanym z drewna. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Chcąc poczuć nieco podobny klimat, a jednocześnie odnowić swój dom, który jest tynkowany, można zdecydować się na ładne i bardzo funkcjonalne panele drewnopodobne, które wspaniale ukryją brzydką i starą elewację. Dzięki takim panelom, dom zyska całkowicie nowy wygląd i charakter. Producenci zapewniają dziś panele drewnopodobne w różnych wersjach kolorystycznych. Można więc wybrać te klasyczne w odcieniach naturalnego drewna, jak również białe, czy szare. Hitem są panele w kolorze antracytowym, który modny jest już od kilku lat.

  Panele na ścianach w domu

  Kiedyś w domach panele układało się tylko na podłogach. Dzisiaj wielu projektantów decyduje się na to, aby położyć je również na ścianach. Można w ten sposób wyłożyć całe pomieszczenie lub tylko jedną ze ścian. To bardzo prosty i szybki sposób na to, aby całkowicie odmienić wnętrze i przykryć krzywe lub brudne ściany. Niektóre modele paneli doskonale imitują boazerię, jednak prezentują się znacznie bardziej efektownie.

  W jakim pomieszczeniu pasować będą panele drewnopodobne na ścianach? Coraz częściej stosuje się je na ścianie w sypialni, która znajduje się za wezgłowiem łóżka. Poza tym, panele pasują również do przedpokoju, czy kuchni. Niekiedy układa się je także w salonie. Wiele zależy od tego, jaki jest charakter i klimat konkretnego pomieszczenia. Najlepiej wybierać takie panele, które nie będą przytłaczające.

Leave a Reply!

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *