W jaki sposób zadbać o swoje serce?

  • W dzisiejszych czasach, gdzie bardzo ciężko jest się zdrowo odżywiać ze względu na fakt, że jedzenie jest często syntetyczne, warto je zadbać o to, żeby dostarczać sobie różnych witamin itp. Dlatego na wielu uniwersytetach prowadzi się badania, które mają na celu uzyskiwanie różnych środków, które będą nam w tym pomagać. Czymś, nad czym pracuje nawet Uniwersytet Wrocławski, są estry etylowe, które wykazują bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Dzięki zażywaniu tych estrów w odpowiedniej formie nie tylko zmniejszamy prawdopodobieństwo zawału, ale także, redukujemy nawet o 20% prawdopodobieństwo śmiertelności. Dlatego tak bardzo ważne wydaje się, żeby dowiedzieć się więcej na ich temat, w celu zaaplikowania ich do swojej własnej diety.

    Jak powstają estry etylowe i jakie są efekty ich zażywania?

    Chcąc uzyskać tego typu estry, musimy poddać olej lniany tłoczeniu na zimno. Dzięki temu procesowi pozbawiamy olej lniany wszelkich substancji, które mogłyby przynieść niepożądane efekty, pozostawiając tylko to, co zdrowe dla naszego organizmu. Tłoczenie na gorące przynosiłoby pewien negatywny efekt, ponieważ zabijałoby pozytywne efekty działania tego oleju. Jednak dzięki tłoczeniu na zimno, olej zachowuje swoje pozytywne właściwości, pozwalające na usprawnienie działania naszego organizmu. Spożywanie oleju lnianego, który jest do tego przygotowany, powoduje, że nasz organizm będzie o wiele bardziej odporny na wszelkie choroby sercowe, co może dla wielu okazać się bardzo pomocne.

    Dlaczego warto, jest zażywać olej lniany? Nasz organizm nie jest zdolny do tego, żeby tworzyć kwasy omega-3, dlatego tak bardzo ważne jest, żeby je dostarczać sobie w diecie. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, jednak pozwala nam czuć się o wiele lepiej i niweluje problemy sercowe. Warto, jest też zaznaczyć, że dzięki temu pozytywnemu wpływowi, jakie wywołują w naszym organizmie estry etylowe, są one uznane przez wielu lekarzy. Dlatego warto sobie zadać pytanie, że skoro coś może nam pomóc, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Leave a Reply!

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *